KURUCUMUZ HAKKINDA

İsmet Gergerli

ÖZGEÇMİŞ
 
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Sosyoloji dalında yüksek lisans yaptı.

İş hayatına Pamukbank’ta başladı. Pamukbank’ın Halkbank’a devriyle birlikte Halkbank’a geçti ve burada yaklaşık 12 yıl çeşitli görevlerde ve bölümlerde yöneticilik yaptı. 

Halkbank’da Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı’nın kuruluş çalışmalarını yaptı. Halkbank’ın kuruluş misyonu olan Esnaf Bankacılığı, bu dönemde yeniden yapılandırılarak tekrar ön plana çıktı ve sistemsel değişim ve dönüşüm ile günün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hayata geçirildi.  

Yine Halkbank’ın kuruluş misyonlarından olan KOBİ Bankacılığı alanında da KOBİ Bankacılığı Daire Başkanlığı görevi üstlenerek burada da önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

Halkbank’da Eğitim Daire Başkanlığı görevi döneminde Halk Akademi'nin kuruluşunu gerçekleştirerek, bu sayede çalışanlarının önemli bir kısmı bankacılığa yeni başlamış olan genç ve dinamik personelin eğitilmesi sağlanmıştır. Halk Akademi modeli mevcut yapı içinde var olan eğitim bölümleri faaliyetlerini kurumsallaştırarak farklı bir boyuta taşımış ve sistematik bir yapıya kavuşmasını sağlamıştır.

Yine Halkbank’da, İstanbul ve Ankara’nın ticaret ve sanayiye yönelik faaliyette bulunan işletmelerinin yoğunlukta olduğu bölgelerde ‘Bölge Koordinatörlüğü’ ve Türk iş dünyasının profilini sahada inceleme ve detaylı analizini yapma imkânına sahip oldu. 

Halkbank’daki görevi sırasında 2008-2011 yılları arasında Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2015 yılı Kasım ayı itibariyle Kredi Garanti Fonu AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlendi. 23 Mart 2020 itibarı ile Kredi Garanti Fonu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliği görevinden ayrıldı.

Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen “Yılın İş insanları Ödül Töreni”nde “2018 yılın Bürokratı” seçilmiştir.

İş Kültür Yayınlarında çıkan “Japonya Ekonomisinin Gizli Gücü” adlı kitabı bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır.

Halen Anadolu Üniversitesi’nde Bankacılık lisans dersi, Haliç Üniversitesi'nde Kobi İşletme Yönetimi lisans, Üretim Yönetimi yüksek lisans dersi ve kurucusu olduğu “Scala Strateji Danışmanlık A.Ş.” vasıtası ile “değişim, dönüşüm, yeniden yapılanma ve finansal optimizasyon” konularında işletmelere danışmanlık vermektedir.
Telefon / E-posta :
0 (312) 502 7366
info@scalastrateji.com.tr
Adres :
Regnum Sky Tower
Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No:57, Kat:4 No: 7
Çankaya‐Ankara, TURKEY
Çalışma Saatleri :
09:00-18:00